F i n a n s e   i   N i e r u c h o m o ś c i
 
 
   
 
 


Telefony
tel./fax (87) 610 43 74
tel. kom. 668 855 355

Chętnie pomogę!

Wybiorę najlepsze rozwiązanie. Moje usługi są bezpłatne.

Zadzwoń do mnie na numer 668 855 355 lub zostaw swój numer. Oddzwonię!Kalkulatory rat kredytowych - hipotecznych

Kalkulatory kredytowe są praktycznym narzędziem pomagającym w decyzjach o kredycie.

Podstawowe kalkulatory używane przy wyliczaniu możliwości kredytowych to kalkulator zdolności kredytowej i kalkulator rat kredytowych.

Każdy bank ma swoją indywidualną politykę w kwestii ryzyka kredytowego i inaczej podchodzi do wyliczenia zdolności kredytowej - jednak dla zorientowania się we własnych możliwościach finansowych warto skorzystać z ogólnego kalkulatora zdolności kredytowej, aby uzyskać ogólną informację, na jaki kredyt możemy liczyć w naszej sytuacji finansowej.

Z kolei na wysokość raty kredytu wpływ ma wiele zmiennych takich jak wysokość kredytu, oprocentowanie oraz okres kredytowania. Wszystkie te zmienne różnią się w poszczególnych bankach i to wpływa na różnice między ofertami. Wyliczenie raty kredytu pozwala ocenić jak wysokość kredytu przełoży się na nasze comiesięczne finanse domowe.

Zdolność kredytowa

Kalkulator zdolności kredytowej pomaga obliczyć wysokość kredytu jaki otrzyma kredytobiorca przy danych dochodach i zobowiązaniach.

Kalkulator zdolności kredytowej >

Równa rata kredytu

Kalkulator rat to narzędzie, które dzięki zastosowaniu odpowiedniego algorytmu, w prosty sposób umożliwia obliczenie wysokości raty kredytowej. Spłata długu w ratach równych charakteryzuje się tym, że na początku okresu spłacania kredytu kwoty spłacanego kapitału są niższe niż pod koniec, natomiast części odsetkowe na początku są wyższe i z każdą ratą maleją.

Kalkulator równej raty kredytu >

Malejąca rata kredytu

Kalkulator rat malejących działa na podobnej zasadzie jak kalkulator raty równej kredytu. Bazą dla naliczania odsetek jest kwota kapitału pozostającego do spłaty, która z czasem maleje, dlatego kwota odsetek w każdej racie jest coraz niższa. Kolejne raty kredytu, będące sumą części kapitałowej i odsetkowej, są coraz niższe, gdyż część kapitałowa pozostaje stała, natomiast część odsetkowa maleje. Ostatnia rata kredytu składa się prawie wyłącznie z części kapitałowej. Rata malejąca, w skali miesiąca, jest co do zasady wyższa od raty równej, ale dzięki temu szybciej zmniejsza się podstawa do naliczania odsetek - czyli kapitał kredytu.

Kalkulator malejącej raty kredytu > 
 
 

Copyright © Arkadia, 2015. All Rights Reserved